trening 1

Тренінг

 

Для освітян Чорнобаївського району  проведено тренінг «Професійне спілкування як засіб протидії булінгу в педагогічному колективі».  

 

 

Line2

trening 3 trening 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тренінг провели Розіна Надія Вікторівна та Чиркова Світлана Іванівна, методисти лабораторії розвитку освіти та педагогічних інновацій КНЗ «ЧОІПОПП» ,методист РМК Толочна О.І.

Актуальність програми тренінгу визначається необхідністю створення відповідного середовища в закладі освіти для профілактики та усунення негативних соціально-педагогічних наслідків булінгу в педагогічному колективі, а також потребами педагогів у нових ефективних способах комунікації.  

               Учасники ознайомилися з нормативно-правовими документами щодо протидії булінгу; розглянули види булінгу та причини його виникнення в педагогічному колективі;  поповнили знання про види й форми професійного спілкування.

trening 4

    Під час тренінгу вчителі активно виконували практичні вправи на розвиток вербального і невербального мовлення, брали участь в інсценізації вправ, роботі в групах, парах. У результаті проведеного опитування було виявлено, що педагогічні працівники мають достатній (51,8 %) та середній (37 %) рівні знань про булінг; стикалися з проявами мобінгу на робочому місці 40 %; не стикалися – 14,8 %; спостерігали як когось цькують – 60 % та відчували тиск зі сторони адміністрації – 23 %; зі сторони колег – 18,5 %; зі сторони учнів – 11%; батьків – 23%.

               Учасники розробили рекомендації щодо протистояння мобінгу в педагогічному колективі способами комунікативних технологій та дійшли висновку щодо поширення їх у педагогічних колективах як засобу протидії булінгу. Учасники отримали сертифікати.