zosh 1

Освітянська спільнота Чорнобаївського району долучилася до реалізації проекту «Медіація в навчальному закладі та громаді»

 

 

Line2

 

 

 zosh 2  zosh 3  zosh 4

На базі Чорнобаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 відбувся черговий триденний навчальний тренінг (тематичні курси) за програмою спецкурсу «Базові навички медіатора в навчальному закладі».

Участь у навчанні взяли 25 педагогічних працівників закладів освіти Чорнобаївського району та Іркліївської об’єднаної територіальної громади. Навчання проводила Тетяна Войцях, завідувач ОЦППСР КНЗ «Черкаський ОІПОПП Черкаської обласної ради», медіатор, обласний тренер-координатор Національної мережі тренерів і медіаторів Центру «Ла Страда – Україна». 

Протягом трьох днів учасники тренінгу розглянули теоретичні основи та практичні аспекти конфліктології, ознайомилися з поняттям «відновні практики» та технологією їх використання в навчальному закладі, вправлялися в основних компетенція та вміннях медіатора.

Особливе зацікавлення викликали в учасників інтерактивні методи та форми роботи, зокрема: «Гірлянда асоціацій», «Розмовляюча стіна», «Рольова гра», «Акваріум» та інші, застосування яких сприяло отриманню фахівцями практичних навичок із запобігання насильству в освітньому просторі та вирішення шкільних конфліктів, а також особливостей застосування техніки «Коло» в роботі з учасниками навчально-виховного процесу. До уваги слухачів курсів були представлені мультиплікаційні фільми «Конфлікт. Сірники», «Конфлікт+Медіатор=Порозуміння», а також навчальний фільм «Шкільна служба порозуміння: медіація однолітків», які сприяли закріпленню основ конфліктології та особливостей проведення медіації як процедури примирення в діяльності Шкільних служб порозуміння.

На завершення тематичних курсів учасники висловилися про актуальність застосування отриманих знань та вмінь не тільки в освітньому, а й в приватному життєвому просторі і громаді щодо творчого вирішення конфліктів.